Ремонт принтеров Академгородок, Заправка картриджей Святошино, Продажа компьютерной техники, Ремонт компьютеров

Складання ігрового ПК

Складання ігрового ПК

Сьогодні я хотів би поговорити про те, яку ігрову скриньку можна зібрати на літо 2017 року так, щоб ще й на пару років із запасом вистачило.

Відразу хочеться попередити, що це суто моя думка і вона може відрізнятися від Вашої:) Якщо у Вас є Ваше бачення складання ігрового ПК, то сміливо заповнюйте розділ з коментарями.

Почну, мабуть, із найголовнішого. Чого? Правильно – БЮДЖЕТУ! Він складе середніх 25 тисяч українців. Чому 25, а чи не 10, 15? Причина одна. Якщо ти не любитель болю та страждань, граючи в останній Battlefield, GTA 5 або World of Tanks і тому, якщо вже й брати тямущий апарат, він має бути – якщо не атомною станцією, то невеликим ядерним реактором так точно. Погодьтеся, не розумно буде зараз збирати ПК-шник на базі якогось Пенька. Він і зараз не особливо справлятиметься з поставленими йому завданнями, а про перспективу я взагалі, мабуть, промовчу.

Любителів «червоненького» засмучу – збірка буде на базі «синенького». Поки «червоний» Razen сируватий і бажано почекати ще місяць-другий, а потім можна сміливо пиляти що-небудь з AMD.

Тож почнемо.

Процесор: INTEL Core™ i5 7500 (BX80677I57500) Kaby Lake

Навіть якщо ми візьмемо, щось потужніше Пенька, про який згадувалося вище, наприклад, якийсь Intel i3, то і його двох ядер навряд чи вистачить для зручного відстрілу графічних моделей на моніторі. I3 просто не зможе обробляти великі обсяги інформації, що надходить на ядро.

Відеокарта: Відеокарта ASUS GeForce GTX1060 6Gb DUAL OC (DUAL-GTX1060-O3G)

Тут відразу у всіх виникне питання: Чому не Gigabyte, не MTI або інший вендор?

Тут чисто моя суб'єктивна думка, не більше. За обсяг пам'яті скажу одразу – однозначно 6 гектарів! Це і на перспективу, та й зараз уже Battlefield 1 "їсть" близько 2.5 Гб на мінімальних налаштуваннях. Повторюся, на мінімальних, Карле! А якщо ви захочете пуститися в усі тяжкі, то боюся ресурсу картки в 3 Гб банально не вистачить. Ну а мені хочеться, щоб Ви грали максимально з комфортом і не згадували мене «незлим тихим словом». Картка не топова, але свою вартість виправдовує.

Окреме слово слід сказати про монітор, який ви використовуєте. Виходячи з опитування в одній із соціальних мереж, то відсотків 90 опитаних використовують 60 Гц монітори. Про що це каже? Частотність монітора говорить про швидкість зміни кадрів за секунду. По суті, той же fps - тобто, якщо ви навіть поставите кращу відеокартку, яка може видати за 100 фпс - ви не побачите різниці на 60 Гц моніторі.

Материнська плата: ASRock B250 PRO4

Якщо ми вже націлилися на більш-менш пристойний цп та відео, то брати під нього материнку за 1500 грн. буде абсурдно, т.к. дешева материнка зведе нанівець весь потенціал наших головних компонентів. Розробники цієї плати подбали про те, щоб ви мали повноцінну кількість портів, відмінну Гігабітну мережну карту з чіпом від Intel і хороший інтегрований звуковий чіп. Але найбільшою перевагою цієї материнської плати вважаю пасивну систему охолодження багатофазної системи живлення процесора (див. рис. червоним виділено харчування ЦП, зеленим охолодження).

Вона потрібна для того, щоб у літній час, коли температура в кімнаті за 30 (про температуру всередині системного блоку я взагалі промовчу), під час геймплею, який нещадно ґвалтує проц, ця сама система живлення ЦП не попрощалася з вами від перегріву. Ремонт материнки потім коштуватиме чимало, та й метушні непотрібної Вам додатися. Перспектива не дуже. Так що на ігрових комп'ютерах потрібно якнайбільше охолодження всіх елементів. Більше охолодження ПК - комфортність гри, безпека комп'ютера:)

Охолодження ЦП: Cooler Master Hyper 212 LED

Тут мій вибір упав на відмінний не надто дорогий кулер із мідними трубками для охолодження та достатнім розміром вентилятора. Це в рази краще, ніж ті консервні банки, які йдуть у комплекті з роботами, а охолодження, як я вже казав, одна з найважливіших складових безтурботної гри. Він ще й із червоною LED підсвічкою:)

Оперативна пам'ять: Kingston HyperX FURY DDR4 2400 8GB, Black

    Дуже багато йде суперечок та спекуляцій, щодо того, чи впливає частота ОЗП на продуктивність ПК. Однозначної відповіді немає. Все залежить від конкретної нагоди. Постараюся пролити трохи світла на це питання.
Спершу розберемося, що таке оперативна пам'ять і для чого вона потрібна. Я постараюся пояснити так би мовити «на пальцях». А для того, щоб зрозуміти завдання оперативної пам'яті, потрібно знати, що за фруктом є процесор. Так Так. Все тісно взаємопов'язане.
Отже, процесор, власне кажучи, відповідальний за обробку всієї інформації, яка циркулює всередині вашого комп'ютера. Обробляє інфу він за певними алгоритмами, впроваджуватися в які, в рамках цієї статті, я не бачу особливого сенсу. Уявімо, що Вам потрібно вирішити математичне рівняння. Для того, щоб його вирішити Вам потрібно знати алгоритм, формулу, якщо хочете, за якою воно вирішується. Так ось ця формула зберігається в так званому кеші процесора. Кеш буває трьох рівнів: L1, L2, L3. Наявність кешу першого рівня є обов'язковою для всіх процесорів. Швидкість читання даних із кешу теж різна. L1 – найвища швидкість, та й, як ви здогадалися, L3 – найменша. У кеші зберігатиметься найважливіша для процесора інформація.
Вся ця прелюдія потрібна була для розуміння призначення оперативної пам'яті. Коли процесор намагається вирішити певне завдання, то збору потрібної йому інформації він звертатися спочатку до кешу рівня 1, потім, а то й знаходить до 2, 3. Якщо знаходить потрібної інформації у своєму кеші, тут він починає звертатися до оперативної пам'яті. Якщо не знаходить і в оперативній пам'яті, то ЦП починає шукати інфу на жорсткому диску або SSD, у яких швидкість читання, в порівнянні з ОЗУ і кешем, просто смішна. Але зараз не про це.
Так ось у цьому циклі обміну інформації між ЦП і оперативкою, в останній важливі такі параметри як частота (швидкість, з якою пам'ять зчитує інфу) та обсяг (скільки взагалі оперативка здатна тримати інформації). Є ще такий параметр, як таймінг, але це вже не цього разу.

Накопичцвачі: WD 3.5 SATA 3.0 1TB 7200rpm 64MB Cache Caviar Blue + SSD Goodram 120 GB

 

Тут усе відносно просто. SSD диск потрібен для встановлення на нього операційної системи та всіх тих програм, які повинні працювати якнайшвидше (Ви не уявляєте, наскільки швидше працює ОС на SSD диску). І HDD для зберігання решти інформації. Жорсткий диск на 1 Тб від Western Digital буде чудовим варіантом.

Блок живлення: CHIEFTEC RETAIL A-135 APS-500SB

Компанія Чифтек зарекомендувала себе як добрий виробник блоків живлення. При порівняно невеликій вартості він має досить високий ККД (82 – 87%) та хорошу систему стабілізації харчування. Потужності 500 Ватт буде цілком достатньо для нашої конфігурації.

Корпус: Deepcool Kendoman-TI

 

Як я вже неодноразово говорив, нам критично важливо мати хороше охолодження. Корпус Deepcool дає нам такі важливі глотки прохолодного повітря. 5 вентиляторів по 120 мм не залишають жодних шансів гарячому повітрі вплинути на комфорт гри, навіть у найспекотніші дні. Хочу додати, що на передній панелі є кнопка регулювання подачі повітря, що дозволить Вам налаштувати співвідношення рівня шуму і продуктивності. І не можна не сказати про зовнішній вигляд. Він неймовірний:)

Я вже зібрав для Вас цю ігрову станцію і вона вже чекає на свого щасливого власника:)

Роман


  |  May 18, 2017  |   0 Коментов  |  


Вверх