Ремонт принтеров Академгородок, Заправка картриджей Святошино, Продажа компьютерной техники, Ремонт компьютеров

Атака вірусу WannaCry

Атака вірусу WannaCry

У середині травня цього року була зроблена атака програми-здирника WannaCry, від якої постраждали комп'ютери по всьому світу, в тому числі й користувачі в Україні. Як кажуть фахівці, це була одна з найбільших атак у сучасному світі, яка здійснювалася за допомогою вразливостей операційної системи Microsoft Windows.
Що це за вірус?
Інша назва цієї програми - WannaCrypt, вірус-вимагач, який потрапляє на робочу машину через знімні носії або через відкриття шкідливих програм, таких як Word, PDF. Цей вірус був спрямований на електронну пошту багатьох комерційних та держструктур.


Що він робить?

Цей додаток, потрапляючи на комп'ютер, блокує доступ до нього та вимагає викуп у криптовалюті (від 300 до 600 доларів). І якщо користувач не заплатить протягом 3-х днів, сума подвоюється, а через 7 днів, не отримавши оплати, користувач втрачає свої дані назавжди.
Ця атака не була спланована на конкретного користувача, вірус «нападав» на всі доступні комп'ютери (віяльна атака). Так, наприклад, за даними Роба Уейнрайта (голова Європолу), жертвами були і великі корпорації, наприклад, німецький залізничний концерн Deutsche Bahn, багато лікарень Великобританії, Слідчий комітет РФ, МВС РФ. А ось український Держспецзв'язок був заздалегідь поінформований про можливу атаку і вжив заходів для відображення інфікування вірусом багатьох інформаційних систем держсектору.
Які збитки від атаки?
За даними The Times, загальний заробіток хакерів склав 42 тис. доларів (110 грошових переказів). А ось збитки, завдані діями вірусу (за даними KnowBe4), перевищили 1 млрд доларів – це простої організацій, втрата даних, зниження продуктивності, судові витрати та інше.


Що робити?
Як було сказано вище, вірус атакує через проломи в «сімці», тому необхідно, по-перше, встановити останню, актуальну версію ОС, по-друге, регулярно її оновлювати (щомісячні оновлення), по-третє, обов'язково мати на комп'ютері програму антивірус, ну і по-четверте, не відвідувати ризиковані сайти і не встановлювати підозрілі програми. Ще одне, досить вагоме зауваження – робити резервні копії системи. Вірус WannaCry не торкається частини ОС, яка відповідає за резервування та створення копій системи. Тому багато хто не платив викуп хакерам і швидко оговтався від атаки.

XP не така вже й погана!
Ми згадували вище, що серед жертв атаки була система держохорони здоров'я Великобританії. Але найцікавіше те, що там досі використовується Windows XP. А під дією вірусу комп'ютери з такою ОС просто перестають працювати і вимикаються, не передаючи зараження далі по мережі.
До речі, серед заражених комп'ютерів лише 15% мали операційну систему Windows 10, 67% - Windows 7, а решта – ранні версії «вінди».

Незважаючи на зроблену атаку, корпорація Microsoft не втратила довіри своїх споживачів і за даними опитування Morning Consult 83% продовжують добре ставитися до продуктів компанії. До того ж, на нашому сайті Ви можете знайти продукти компанії Microsoft – операційну систему Windows 10 Домашня, Windows 10 Професійна, для корпорацій ми можемо надати серверні версії Windows.


  |  Jun 06, 2017  |   0 Коментов  |  


Вверх